Bratislava 19. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Francisco Seco)
 
Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa počas svojej piatkovej (26. 10.) návštevy Slovenska stretne aj so slovenskou verejnosťou. Na podujatí s názvom “Formovanie budúcnosti Európy” vystúpi s krátkym prejavom a následne bude diskutovať s prítomnými občanmi, najmä mladou generáciou. Informuje o tom GLOBSEC, ktorý diskusiu organizuje

Na snímke Emmanuel Macron

“Táto iniciatíva pochádza priamo od francúzskeho prezidenta, je nielen unikátnou v Európe, ale značí, že jeden z najsilnejšie postavených štátov v rámci EÚ má záujem o názor občanov menších krajín. Prezident Macron prináša možnosť konštruktívnej debaty so slovenskou mládežou a tak dostáva SR ako jediná krajina z vyšehradského regiónu možnosť debatovať a formovať budúcnosť EÚ,” povedal prezident GLOBSEC-u Róbert Vass. Podujatia by sa mal podľa organizátorov zúčastniť aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).
Podujatie je súčasťou série konzultácií prezidenta Macrona s občanmi v hlavných mestách EÚ. Začne sa o 16.00 h v historickej Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca, kde sa za účasti Francúzska pred viac ako 200 rokmi podpisoval Bratislavský mier. Podujatie podporuje iniciatíva #MYSMEEU, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Hlavné mesto Bratislava.
Macron na pracovnú návštevu Slovenska pricestuje v piatok 26. októbra. Francúzskeho prezidenta v Prezidentskom paláci v Bratislave prijme prezident SR Andrej Kiska.
Macron by sa mal stretnúť aj s premiérom Pellegrinim. Ide o druhú návštevu francúzskeho prezidenta od vzniku samostatnej SR.
 
Príspevok Francúzsky prezident Macron bude v Bratislave diskutovať s verejnosťou zobrazený najskôr Hlavné správy.