Brusel 1. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Riccardo Pareggiani)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok povedal, že zablokuje akékoľvek pokusy o rozšírenie Európskej únie, kým EÚ neprejde hlbokými reformami, informovala agentúra AP

Na snímke Emmanuel Macron

Macron po prerušení mimoriadneho zasadnutia hláv vlád a štátov EÚ povedal, že odmietne akúkoľvek formu rozšírenia EÚ predtým, ako nastane hlboká reforma v oblasti jej fungovania.

Európska komisia odporúča otvorenie prístupových rokovaní o členstve v EÚ s Albánskom a Severným Macedónskom. Členské krajiny majú o ich budúcnosti rozhodnúť v októbri. Oddialenie prístupových rokovaní s týmito dvoma krajinami môže podľa AP spôsobiť narušenie stability v regióne Balkánu.

Vysoká komisárka EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová v máji varovala, že akýkoľvek neúspech v súvislosti s čo najskorším začatím rokovaní môže podkopať stabilitu a odradiť od budúcich reforiem, pripomína AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj