Paríž 8. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)

Francúzsky minister životného prostredia Nicolas Hulot vo štvrtok rázne poprel obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré voči nemu údajne vzniesli dve ženy. Informovala o tom agentúra AP.
Na snímke Nicolas Hulot

Hulot, bývalá obľúbená televízna hviezda, pre tamojšiu televíznu stanicu BFM povedal, že spomínané tvrdenia ničia jeho rodinu a privádzajú ho do “zúrivosti”. Podľa francúzskych médií by investigatívny článok o údajnom sexuálnom obťažovaní, ktorého sa údajne Hulot dopustil v minulosti, mal zverejniť francúzsky magazín L’Ebdo.
Minister v rozhovore pre BFM priznal, že v roku 2008 ho jedna žena obvinila z obťažovania, ku ktorému podľa nej došlo v roku 1997. Prípad bol však podľa jeho slov napokon uzavretý pre nedostatok dôkazov.
Hulot zároveň poprel obvinenia, že vyplatil odškodné inej žene, ktorá ho taktiež obvinila z obťažovania. Francúzsky premiér Édouard Philippe ministrovi, ktorý v súvislosti s aférou nemieni odstúpiť, vyjadril svoju podporu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.