Rennes 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Esteban Felix)
 
Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy. Médiám to oznámila v stredu prokuratúra a policajné zdroje.

Ilustračné foto

Jean-Baptiste Sebe (38) si vzal život v utorok v Kostole sv. Jána XXIII., čeliac údajným obvineniam miestnej obyvateľky, ktorá tvrdila, že jej dospelá dcéra sa stala obeťou “nemravného správania a sexuálneho útoku” tohto kňaza.
Prvotná sťažnosť podľa spravodajskej stanice France 24 smerovala vrchnosti Rouenskej arcidiecézy, pričom “polícia nebola pred samovraždou upovedomená” o tomto probléme. Vyšetrovanie “presných príčin” tragédie stále pokračuje.
Hovorca arcidiecézy pre médiá vyhlásil, že správy o tejto udalosti “nemôže potvrdiť ani vyvrátiť”.
Katolíckou cirkvou za uplynulých 25 rokov otriasla séria homosexuálnych a pedofilných škandálov. V auguste vyšlo najavo, že viac než 300 kňazov v americkom štáte Pensylvánia za ostatných sedem desaťročí pohlavne zneužilo vyše 1000 maloletých.
Najvyššie postaveným katolíckym duchovným vo Francúzsku, zapleteným do škandálu tohto druhu, je kardinál Philippe Barbarin. V januári ho čaká súdny proces za to, že kryl kňaza obvineného zo zneužívania skautov v 80. rokoch.
 
Príspevok Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu zobrazený najskôr Hlavné správy.