Paríž 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)
 
Francúzske orgány mali v týchto dňoch spustiť vyšetrovanie, prostredníctvom ktorého chcú zistiť, či za rozpútaním protestov tzv. Žltých viest a následných nepokojov v krajine nestojí Rusko, resp. či Rusko nezasahuje do napätej situácie vo Francúzsku

Protestujúci hádže predmet na policajtov počas demonštrácie

Ako na margo tejto informácie v nedeľu francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian uviedol: “Predpokladá sa, že asi 600 účtov spojených s Moskvou sa na sociálnych sieťach pokúsilo ovplyvniť udalosti vo Francúzsku, najmä s použitím hashtagu ‘žlté vesty’. Orgány činné v trestnom konaní začali okolo tohto podozrenia vyšetrovanie. Pred závermi vyšetrovania však nebudem nič komentovať.”
A to nie je všetko, ruské spravodajské služby obvinila z organizovania nepokojov vo Francúzsku už aj Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU), ktorá tvrdí, že Francúzsko nie je jedinou krajinou, kde Rusko zasahuje a že podobné protesty s cieľom zvrhnutia európskych “demokratických systémov” pripravuje Rusko aj v ďalších európskych štátoch.
Opäť, ako vždy, je teda podľa západných „demokratov“ všetkému na vine Rusko. Rusko je podľa nich vinné za to, že Macron a jeho vláda chceli obyčajným Francúzom zdvihnúť dane z pohonných hmôt. Rusko je vinné za to, že Macron a jeho vláda “reformami” ožobračujú svoj ľud a obyčajní Francúzi trú biedu. Rusko je vinné za to, že Macron a jeho vláda vo Francúzsku už takmer zlikvidovali strednú triedu. Rusko je vinné za to, že Macron a jeho vláda do Francúzska vpustili ďalšie desiatky tisíc migrantov, ktoré sociálnu a bezpečnostnú situáciu v krajine len zhoršili. A Rusko je vinné asi aj za to, že ľudia majú uhladenej ultraliberálnej globalistickej bábky menom Macron a jeho vlády podporujúcej len biznis a oligarchiu už plné zuby.
Nuž ale inak to dopadnúť ani nemohlo, na Západe sa totiž v posledných rokoch stalo bežnou rutinou, že problémy, ktoré západní “lídri” a vlády nevedia vyriešiť, hodia na Rusko. Je to však v skutočnosti viac tragické ako komické, pretože každý takýto krok vážnosť Európy a celkovo Západu v očiach svetovej verejnosti len znižuje…
Martin Bago
 
Príspevok Francúzsko začalo vyšetrovať zapojenie Ruska do nepokojov v krajine zobrazený najskôr Hlavné správy.