Paríž 8. augusta 2017  (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Devätnásťročného Francúza, ktorý sa snažil v sobotu zaútočiť na príslušníkov bezpečnostných síl pri Eiffelovej veži v Paríži, prepustili dnes z väzby a premiestnili do psychiatrickej nemocnice. Odborné vyšetrenia totiž podľa parížskej prokuratúry preukázali, že muža nie je možné trestne stíhať, uviedla agentúra AP

Na archívnej snímke Eiffelova veža v Paríži

Mladíka tak previezli do tej istej nemocnice, z ktorej ho prepustili len krátko pred samotným incidentom.
Parížska protiteroristická prokuratúra dnes zároveň informovala o spustení ďalšieho vyšetrovania sobotňajšieho pokusu o útok, v rámci ktorého bude zrejme možné mladíkov psychický stav a spôsobilosť na trestné stíhanie opätovne posúdiť.
Incident sa stal v sobotu okolo 23.30 h, keď muž oblečený v tričku parížskeho futbalového klubu Paríž St. Germain na kontrolnom stanovišti sotil do strážnika a potom s výkrikom “Alah je veľký!” vytiahol nôž. Narušiteľa sa však podarilo veľmi rýchlo premôcť a zadržať. Nikto neutrpel zranenia, no Eiffelovu vežu preventívne evakuovali.
Podľa predstaviteľa blízkeho vyšetrovateľom, povedal muž počas vyšetrovania, že mal kontakty s militantom z Islamského štátu, ktorý ho povzbudil k útoku na bezpečnostné zložky.
 
Príspevok Francúzsko: Útočník spod Eiffelovej veže sa vrátil na psychiatriu zobrazený najskôr Hlavné správy.