Francúzsko: Tisícku migrantov zo zhoreného tábora presunuli do nových centier

Paríž 16. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena))

Úrady na severe Francúzka ukončili akciu zameranú na poskytnutie náhradného prístrešia približne 1000 migrantom. Tí stratili strechu nad hlavou po tom, ako utečenecký tábor Grande-Synthe v blízkosti mesta Dunkerque, v ktorom sa zdržiavali, v pondelok večer vyhorel

Ilustračné foto

Prefektúra v departemente Nord vyhlásila, že od soboty má 1061 migrantov k dispozícii nové ubytovanie, pričom väčšinu z nich presunuli do utečeneckých centier v rôznych častiach Francúzska. Približne 30 ďalších migrantov z tábora zatkla francúzska hraničná polícia pre údajné väzby na prevádzačov a pre porušenie verejného poriadku.

Utečenecký tábor v Grande-Synthe zachvátil v pondelok večer mohutný požiar a zničil drevené prístrešky migrantov. Požiar nasledoval po potýčkach medzi ubytovanými, do ktorých sa zapojilo približne 150 z nich. Tábor v Grand-Synthe sa nachádza na ceste medzi mestami Dunkerque a Calais a bol zriadený len vlani. Mnohých migrantov tam premiestnili z nelegálneho tábora v Calais, kde čakali na príležitosť pokračovať v ceste do Británie.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.