Paríž 29. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)

Francúzsko bude uplatňovať zdaňovanie technologických firiem, ako sú Google či Facebook, napriek tomu, že americký prezident Donald Trump hrozí, že v odvete uvalí clá na dovoz francúzskeho vína

Na snímke Bruno Le Maire

Potom, ako Trump vyhlásil, že prijme recipročné opatrenia, francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že jeho krajina bude daň od digitálnych firiem v každom prípade vyberať.

Le Maire trvá na tom, že daň nie je zameraná voči americkým firmám a že “férové a efektívne zdaňovanie digitálnych aktivít” je univerzálnym problémom. Dodal pritom, že Francúzsko svoju daň považuje za dočasné opatrenie, kým sa nedosiahne medzinárodná dohoda, ktorú Francúzsko chce vypracovať “spolu s našimi americkými priateľmi”.

Digitálna daň na úrovni tri percentá sa vyrúbi na tržby, ktoré vo Francúzsku dosahujú digitálne firmy s globálnymi ročnými tržbami nad 750 mil. eur a tržbami vo Francúzsku nad 25 mil. eur.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj