Francúzsko a Nemecko schvália novú zmluvu o prehĺbení spolupráce

Paríž 21. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Klaunzer)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová sa zaviazali, že tento rok schvália novú francúzsko-nemeckú zmluvu o prehĺbení spolupráce medzi oboma najväčšmi európskymi ekonomikami.
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

V spoločnom vyhlásení, ktoré zverejnili v nedeľu, obaja predstavitelia tvrdia, že sa budú usilovať o užšie ekonomické väzby a zbližovanie daní.
Chcú tiež rozvíjať spoločný diplomatický prístup, posilniť spoluprácu v oblasti zahraničných vecí a bezpečnosti, vrátane boja proti terorizmu, a “účinnejšie obhajovať francúzsko-nemecké spoločné záujmy a hodnoty”.
Lídri oboch krajín sa zaviazali zlepšiť spoluprácu v oblasti vzdelávania a výskumu a vypracovať spoločné návrhy na ochranu klímy.
Toto vyhlásenie bolo zverejnené pri príležitosti 55. výročia podpisu Zmluvy o priateľstve z roku 1963, tzv. Zmluvy z Élysée, ktorá znamenala zmierenie medzi Francúzskom a Nemeckom po druhej svetovej vojne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)