Paríž 14. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR-Marine Nationale)
 
Francúzske úrady sa usilujú zabrániť šíreniu palivovej škvrny vo vodách pri svojom atlantickom pobreží, ktorá tam zostala po potopenej talianskej nákladnej lodi. Loď Grande America sa potopila v utorok po požiari zhruba 330 kilometrov západne od mesta La Rochelle, keď bola na ceste z Casablancy do Hamburgu. Dvadsaťsedem ľudí, ktorí boli na jej palube, zachránili francúzski a britskí záchranári, uviedla v stanovisku francúzska vláda

Na snímke požiar na talianskej nákladnej lodi Grande America

Regionálny námorný úrad tvrdí, že palivo z lode sa rozlialo po ploche dlhej približne desať kilometrov a širokej zhruba kilometer. V lodi bolo pred nehodou asi 2 200 ton paliva, uviedol pre televíziu BFMTV minister životného prostredia Francois de Rugy. Do oblasti by mala vo štvrtok prísť upratovacia loď. Francúzsko požiadalo o pomoc pri lokalizácii úniku paliva Európsku námornú bezpečnostnú agentúru.
Regionálny prokurátor začal v prípade incidentu vyšetrovanie a Francúzsko formálne varovalo prevádzkovateľa lode, aby posúdil škody a pomohol zabrániť ďalšiemu úniku paliva, povedal de Rugy.
 
Príspevok Francúzske úrady sa pokúšajú zabrániť šíreniu palivovej škvrny v Atlantiku zobrazený najskôr Hlavné správy.