Francúzske noviny: Fillon dokonca vyplatil svojej manželke aj odstupné

Paríž 7. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Francúzsky týždenník Le Canard Enchainé zistil, že prezidentský kandidát Francois Fillon nielenže fiktívne zamestnával svoju manželku, ale dokonca jej dvakrát vyplatil z verejných financií odstupné v celkovej výške 45.000 eur, keď prestala pracovať ako jeho asistentka v parlamente v rokoch 2002 a 2013.

Francúzsky konzervatívny kandidát do prezidentských volieb Francois FillonFrancúzsky konzervatívny kandidát do prezidentských volieb Francois Fillon

Týždenník to uvádza vo svojom stredajšom vydaní. Konzervatívny prezidentský kandidát označil vo vyhlásení najnovšie údaje týždenníka za “klamstvá”, ktoré “možno vysvetliť iba želaním uškodiť”.

Le Canard Enchainé píše, že Penelope Fillonová po prvý raz dostala odstupné po tom, ako sa jej manžel stal členom francúzskej vlády. Podľa týždenníka pritom už mala nové miesto asistentky, ktoré dostala na manželovu žiadosť. Pracovala u poslanca parlamentu, ktorý ho vystriedal. Fillon v pondelok zverejnil na svojej webovej stránke, že jeho manželka zarobila počas 15 rokov (1986-2013), keď pracovala ako asistentka poslancov, asi 680.000 eur.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.