Paríž 28. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Laurent Cipriani)
 
Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner vyzval na zvýšenú ostražitosť v okolí synagóg po udalosti v americkom Pittsburghu, kde v sobotu zahynulo 11 ľudí pri útoku strelnou zbraňou v miestnej židovskej modlitebni

Na snímke Christophe Castaner

Vo svojom vyjadrení, zverejnenom v noci na nedeľu prostredníctvom sociálnej siete Twitter, Castaner uviedol, že požiadal francúzskych prefektov, aby pozornejšie dohliadali na okolie synagóg a miest, kde sa cez víkend konajú slávnosti. Dodal, že antisemitizmus “zabíja” a “nepozná žiadne hranice”, čoho dôkazom je aj útok v Pittsburghu, informovala tlačová agentúra DPA.
Streľba v pittsburskej synagóge, kde sa práve konal pravidelný obrad, si vyžiadala 11 mŕtvych a šesť zranených vrátane štyroch policajtov. Motív konania útočníka, ktorého zadržala polícia, nie je zatiaľ jasný, ide však o používateľa internetovej stránky obľúbenej medzi pravicovými extrémistami.
 
Príspevok Francúzska vláda po streľbe v Pittsburghu vyzýva na ostražitosť pri synagógach zobrazený najskôr Hlavné správy.