Paríž 22. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Thibault Camus)

Francúzska vláda plánuje v rámci novej stratégie, ako predchádzať útokom duševne labilných osôb, prizvať k spolupráci psychiatrov. Informovalo o tom dnes francúzske ministerstvo vnútra po tom, ako v pondelok duševne nestabilný muž vrazil autom vo dvoch autobusových zastávok v Marseille.
Na snímke francúzsky minister vnútra Gérard Collomb

Minister Gérard Collomb uviedol, že v prípade približne tretiny z tisícok radikálov na francúzskom zozname sledovaných osôb sa vie o ich duševných problémoch.
“Musíme sa chrániť,” povedal Collomb vo vysielaní televíznej stanice BFM-TV. O možnostiach, ako by mohli psychiatri pomôcť pri predchádzaní útokom, viac nepovedal, dodala agentúra AP.
Collomb spomenul prípad 35-ročného muža, ktorý v pondelok vrazil dodávkou do dvoch autobusových zastávok vzdialených od seba približne päť kilometrov. Vyšetrovatelia v tomto prípade vylúčili ako motív terorizmus. Podozrivý totiž podstupoval psychologickú liečbu.
Predošlý týždeň iný muž s duševnými problémami narazil vo Francúzsku do pizzerie, kde zabil dospievajúce dievča.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.