Francúzska polícia zatkla troch podozrivých v kauze vraždy policajtov z júna

Paríž 7. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)

Francúzska polícia zatkla troch mužov, ktorí sú podozriví v súvislosti s vraždou dvojice zamestnancov polície z júna tohto roku. Vraždu v obci Magnanville v Parížskej oblasti spáchal muž, ktorý prisahal vernosť extrémistickej organizácii islamský štát (IS).

Ilustračné fotoIlustračné foto

Úrad parížskeho prokurátora dnes informoval, že troch mužov vo veku 22, 25 a 39 rokov zadržali uplynulý pondelok pre podozrenie, že boli v spojení s útočníkom z Magnanville, Larossim Abballom, ktorého polícia zastrelila v deň útoku. Podľa francúzskych úradov sa dvaja zo zadržaných hlásia k radikálnemu islamu.

Abballa, 25-ročný francúzsky občan, 13. júna tohto roku v obci Magnanville ležiacej 60 kilometrov severozápadne od Paríža na smrť dobodal policajného dôstojníka Jeana-Baptista Salvainga a jeho družku Jessicu Schneiderovú, ktorá pracovala na polícii ako úradníčka. Útok sa odohral v ich dome, kde sa útočník zabarikádoval. Proti Abballovi zasahovala elitná policajná jednotka. Útočníka zastrelila a z domu zachránila trojročného syna zavraždeného páru.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.