Francúzska polícia vypratala v Paríži viacero utečeneckých táborov

Paríž 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Francois Mori)

Francúzska polícia vypratala dnes viacero nepovolených utečeneckých táborov v oblasti Porte de La Chapelle na severe Paríža. Informovala o tom agentúra DPA.
Ilustračné foto

Zhruba 2400 migrantov bolo premiestnených do dočasných priestorov. K vyprataniu došlo len niečo vyše mesiaca po tom, ako úrady zlikvidovali v rovnakej oblasti jeden z väčších utečeneckých táborov, z ktorého vtedy premiestnili dovedna 2771 migrantov.
Polícia uviedla, že prípady dnes prevezených migrantov posúdi, pričom s tými, ktorí už požiadali o azyl bude zaobchádzať v súlade s vnútroštátnymi predpismi.
Úrady zároveň informovali, že deportujú tých migrantov, ktorí nespĺňajú náležitosti potrebné na udelenie azylu alebo nemajú právo na pobyt vo Francúzsku. Z krajiny tiež vyhostia tých utečencov, ktorí požiadali o azyl v inom štáte Európskej únie.
Parížske úrady ešte v novembri otvorili v oblasti Porte de la Chapelle dočasné prijímacie centrum pre migrantov, čím sa chceli vyrovnať s ich narastajúcim počtom ľudí, ktorí v metropole nelegálne táboria. Napriek tomu takéto tábory v meste naďalej pribúdajú.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.