Paríž 24. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kamil Zihnioglu)
 
Francúzske bezpečnostné zložky použili v sobotu v Paríži slzotvorný plyn a vodné delo na rozohnanie protestujúcich, ktorí sa snažili prelomiť policajný kordón na Elyzejských poliach. Informovala o tom agentúra AFP

Polícia používa slzotvorný plyn na demonštrantov v žltých vestách na parížskom bulvári Champs-Elyssés počas pokračujúcich protestov proti zvyšovaniu cien pohonných látok a znižovaniu životnej úrovne

Niekoľko tisícok demonštrantov oblečených do jasne viditeľných žltých viest sa zhromaždilo na tomto známom bulvári v rámci protestov, ktoré sa začali minulú sobotu voči zvyšovaniu cien pohonných látok. V hlavnom meste nasadili približne 3000 policajtov.
Takmer 300.000 ľudí blokovalo minulú sobotu diaľnice, kruhové objazdy či sklady paliva a menšie protesty pokračovali celý týždeň.
V piatok večer sa muž s výbušným zariadením, ktorý žiadal, aby sa protestujúci stretli s prezidentom Emmanuelom Macronom, vzdal polícii v meste Angers na západe Francúzska. Podľa polície predstavoval naozajstné nebezpečenstvo, keď mal okolo krku naozajstnú výbušnú nálož.
Protesty proti daňovej politike vlády a nízkej kúpyschopnosti obyvateľstva si za týždeň vo Francúzsku vyžiadali dve obete a viac ako 750 ľudí vrátane 136 policajtov utrpelo zranenia.
 
Príspevok Francúzska polícia použila proti protestujúcim v Paríži slzotvorný plyn zobrazený najskôr Hlavné správy.