Londýn 15. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:twitter)
 
Francúzska ministerka pre európske záležitosti Nathalie Loiseauová vyzvala v piatok Britániu, aby sa “poponáhľala” a rozhodla, či opustí Európsku úniu s dohodou alebo bez nej. Pre rozhlasovú stanicu RTL uviedla, že nadišiel čas, aby sa “naši britskí priatelia rozhodli, či chcú odísť v dobrom alebo surovo”

Na snímke Nathalie Loiseauová

Podľa nej EÚ usilovne pracuje na dosiahnutí dohody o brexite s vládou britskej premiérky Theresy Mayovej a je “trochu ťažké chápať, že nevedia získať podporu pre svoj vlastný návrh”.
Agentúra AP pripomína, že Mayová utrpela vo štvrtok v parlamente ďalšiu porážku, čo sa týka jej brexitovej stratégie. Zvýšili sa tak obavy, že krajina môže opustiť Úniu bez dohody. V takom prípade by sa pri obchodovaní zaviedli clá.
Loiseauová zdôraznila, že Británia by sa mala “poponáhľať” a rozhodnúť sa v prospech všetkých firiem a občanov ovplyvnených brexitom.
Predstavitelia EÚ a Británie momentálne diskutujú o tom, aké ústupky by Únia mohla spraviť, aby Mayovej pomohla presadiť dohodu v parlamente, a to najneskôr do 29. marca, čo je stanovený termín brexitu.
 
Príspevok Francúzska ministerka: Británia sa musí poponáhľať a rozhodnúť o brexite zobrazený najskôr Hlavné správy.