Paríž 23. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Dva dni sa dvaja až traja z členov teroristickej bunky zodpovednej za útok v Barcelone i pokus o útok v letovisku Cambrils zdržiavali tento mesiac v parížskej aglomerácii, pričom bývali v hoteli v meste Malakoff hraničiacom s francúzskou metropolou.
Na snímke Francois Molins

Dôvod tejto cesty v dňoch 11.-12. augusta je predmetom vyšetrovania, zatiaľ však nie je známy, uviedol dnes predstaviteľ francúzskej protiteroristickej prokuratúry Francois Molins.
Podľa jeho slov však nešlo o to, že by “návštevníci” boli chceli kupovať fotoaparát v obchodnej sieti Fnac ponúkajúcej elektroniku. Vzhľadom na fakt, že pri útoku v Barcelone utrpelo zranenia množstvo francúzskych občanov, začalo Francúzsko vlastné vyšetrovanie prípadu.
O prítomnosti vozidla typu Audi A3, použitého v Cambrilse, na francúzskom území sa už médiá zmienili v uplynulých dňoch, v utorok jeho zaznamenanie pre prekročenie maximálne povolenej rýchlosti potvrdil aj francúzsky minister vnútra Gérard Collomb.
Presný počet osôb, ktoré navštívili okolie Paríža v spomínanom termíne s využitím uvedeného motorového vozidla, musia ešte francúzske úrady zistiť. To isté platí aj o ich možných kontaktoch vo Francúzsku, vyplynulo dnes z Molinsových slov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.