Francúzi na Slovensku hlasujú o zložení parlamentu

Bratislava 4. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bob Edme)

Francúzi v zahraničí volia v rámci prvého kola už dnes

Francúzi na Slovensku majú dnes možnosť odovzdať svoj hlas vo francúzskych parlamentných voľbách. Hoci v samotnom Francúzsku sa prvé kolo uskutoční až o týždeň – 11. júna, Francúzi v zahraničí volia v rámci prvého kola už dnes.

Ilustračné foto

Volebná miestnosť v priestoroch Veľvyslanectva Francúzskej republiky v Bratislave bude jednou zo 717 miestností s hlasovacou urnou, ktorú môžu Francúzi v zahraničí využiť. Hlasovať bude možné od 08.00 h do 18.00 h.

“Na Slovensku momentálne žije 571 francúzskych občanov s právom voliť v parlamentných voľbách,” informoval tlačový atašé veľvyslanectva Didier Rogasik. Okrem osobnej účasti na voľbách mohli voliči požiadať aj o odovzdanie hlasu prostredníctvom splnomocnenia, prípadne mohli požiadať o hlasovanie poštou.

Druhé kolo francúzskych parlamentných volieb sa uskutoční týždeň po prvom kole, teda v nedeľu 18. júna. Druhé kolo čaká tých kandidátov, ktorí v rámci svojho obvodu nedostali 50 percent hlasov, no dosiahli aspoň 12,5 percenta preferencií. Dolná komora francúzskeho parlamentu – Národné zhromaždenie, ktorých členov Francúzi volia v priamej voľbe, má 577 miest.

ZDROJ >>

Komentujte :)