Londýn 9. januára 2019 (HSP/Foto: Pixabay)
 
Francúzskemu spisovateľovi Yannovi Moixovi sa udelilo mnoho kritických vyjadrení za svoje vyjadrenie, že “nebude schopný” milovať ženu po päťdesiatke napriek tomu, že on sám je už päťdesiatnik

Ilustračné foto

Podľa BBC sa v tomto zmysle Moix vyjadril pre časopis Marie Claire: “Dávam prednosť telám mladších žien, to je všetko … Koniec … Telo 25-ročnej ženy je pozoruhodné, telo ženy vo veku 50 rokov už tak zvláštne nie je.”
Tieto pripomienky vyvolali rozhorčenie v sociálnych médiách. Francúzska komička Marina Foïsová s odľahčením napísala, že keď sa chystá vziať 49-ročnú, zostáva mu len jeden rok, aby si ju “užil”.
Našli sa však aj také ženy staršie ako 50 rokov, ktoré ukázali svoju fotografiu dokazujúc, že aj po päťdesiatke bývajú ženy atraktívne a nemusia byť práve hollywoodske celebrity. No nakoniec sa pridali aj fotky takýchto krások, ako napríklad Halle Berryovej či Jennifer Anistonovej.
Iná francúzska komička Anne Roumanoffová tiež správne poznamenala, že láska a romantika nie je len o “pevnosti zadku”, ale aj o vzťahu medzi dvoma ľuďmi, a dúfa, že “aj Moix to jedného dňa pochopí”.
Podľa novín The Telegraph, Moixovi poslala svoj odkaz aj novinárka Sophie Fontanelová: “Všetci sme na tej istej lodi, ktorý pláva časom, Yann. Nemyslite si, že ste nad vyrážkami a vráskami len preto, že ich nemôžete vystáť. Ohraničovaním života žien sa vlastne ohraničujete aj vy.”
 
 
 
Príspevok Francúz sa vyjadril, že ženy po päťdesiatke sa už nedá milovať. Tie mu to však rázne vysvetlili zobrazený najskôr Hlavné správy.