Francúz s dvojitým občianstvom Yann Avril, ktorý slúžil na Kryme, povedal v interview pre Sputnik France, že ruská armáda sa stala pre neho jedinečnou príležitosťou a mnohému ho naučila
Yann Avril, Francúz slúžiaci v ruskej armáde

Yannovo okolie nepochopilo jeho prianie slúžiť v ruskej armáde. „Pýtali sa ma, prečo som to urobil, keď som mohol zostať vo Francúzsku, žiť v Paríži a zaobísť sa bez tej vojny. Som ale občan Ruskej federácie a podlieham brannej povinnosti. Nie je to ponuka, ale povinnosť”, povedal.

Yann slúžil ako granátnik v 542. prápore námornej pechoty v Sevastopole v rokoch 2010 a 2011. Po vojne ukončil tento mladý človek štúdium vo Francúzsku, pochopil však, že sa chce presťahovať do Ruska. Teraz žije v Moskve. Aby ukázal Francúzom Rusko také, aké ho on spoznal, zariadil si kanál na YouTube, na ktorom informuje o svojom živote v ruskej metropole a diskutuje na témy spojené s Ruskom. Svoju službu na Kryme Yann vôbec neľutuje.
„Keď sa stáva človek dospelým, neľutuje to, že chodil do školy, rovnako ako to, že slúžil v armáde. Keď slúžiš v dobrej jednotke, neľutuješ to ani na chvíľu, si na to hrdý!”, zdôrazňuje.
Podľa slov Avrila sa počas jedného roku v armáde bez dovoleniek mnohému naučil.
„Všeobecná branná povinnosť umožňuje mladým ľuďom naučiť sa žiť v spoločnosti, stať sa zodpovednými a získať ďalšie vlastnosti, ktoré dospelý človek potrebuje, hlavne medzi ľuďmi infantilnými”, vysvetlil mladý Francúz.