Washington 25. decembra 2016 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

 

V závere svojej kariéry a pôsobenia vo funkcii amerického prezidenta sa stal Barack Obama horúčkovitým prívržencom sankcií proti Rusku. Viacerí americkí analytici to vysvetľujú tým, že nechce znepríjemniť život Moskve, ale predovšetkým Donaldovi Trumpovi

Fox News: Sankciami proti Rusku Barack Obama chce znepríjemniť život Donaldovi TrumpoviFox News: Sankciami proti Rusku Barack Obama chce znepríjemniť život Donaldovi Trumpovi

Americký novinár Charlie Hert v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News vyhlásil, že súčasný americký prezident Barack Obama robí všetko možné, aby narobil čo najviac problémov svojmu nástupcovi Donaldovi Trumpovi. Jedným z tých problémov by mohli byť sankcie proti Rusku, ktoré by skomplikovali vzťahy s Kremľom a preto by to Trump nemal ľahké. Avšak, ako zdôraznil Charlie Hert, Trump tieto Obamove sankcie môže ľahko zrušiť po svojej inaugurácii.

Moderátor relácie Lou Dobbs sa opýtal Charlieho Herta, prečo Barack Obama, ktorý už o 29 dní končí vo svojej funkcii, sprísňuje sankcie voči Rusku – čo to znamená?

Charlie Hert, redaktor The Washington Times, odpovedal, že Obama porušuje vlastné sľuby. Sľuboval, že odovzdanie moci v Bielom dome sa uskutoční hladko a bezproblémovo. Tvrdil, že si želá, aby Trump bol úspešným prezidentom. Ale napriek tomu robí všetko možné, aby poškodil nového prezidenta a narobil mu veľa problémov. „Vlastne sa snaží vytvárať prekážky, aby ich Trump musel prekonávať,“ zdôraznil Charlie Hert.

Podčiarkol, že dobrou správou pre Donalda Trumpa je to, že to vyrieši veľmi jednoducho. Po svojej inaugurácii môže zrušiť viaceré nariadenia Baracka Obamu – svojimi vlastnými nariadeniami.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.