Washington 25. júna 2018 (HSP/RusVesna/Foto: Screenshot YouTube)
 
Portál RusVesna informuje o ďalšom nepriateľovi, ktorý ohrozuje americké civilizačné hodnoty. Ide o rafinované Mexiko, ktoré sa snaží oslabiť USA svojimi ilegálnymi imigrantmi, drogami a výhodami plynúcimi zo Severoamerickej dohody o voľnom obchode NAFTA.

Ilustračné foto

Na portáli Fox News Tucker Carlson vo vysielaní uviedol, že najväčšia hrozba pre USA nepochádza od Ruska, ale od Mexika.
Podľa Tuckera Carlsona sa USA musia obávať manipulácie a skrytého tlaku zo strany viacerých štátov. Zahraniční nepriatelia USA využívajú americký politický systém na to, aby získali výhody pre seba, odmietajú americké návrhy a predstavy. Najväčšie nebezpečenstvo pre USA však pochádza práve od Mexika. Práve Mexiko (narkomafia, imigranti, NAFTA) ohrozuje najviac USA. Boj proti narkomafii, nelegálnym imigrantom sa musí stať prioritou aj pre budúceho amerického prezidenta.
Podľa Tuckera Carlsona mexické úrady priamo riadia nelegálnu imigráciu do USA, publikujú informácie, ktoré pomáhajú nelegálnym imigrantom ako sa vyhnúť deportáciam z USA. Mexičania sprevádzajú tok imigrantov do USA, sústredia sa na to, aby do USA expandovali svoju najbiednejšiu časť obyvateľstva, pretože sa nechcú o túto vrstvu obyvateľstva starať doma.
Tucker Carlson upozornil, že už o niekoľko dní sa uskutočnia mexické prezidentské voľby. Najviac Carlsona rozzúril prezidentský kandidát Manuel Lopez Obrador, ktorý sa ani netají tým, že v prípade zvolenia za mexického prezidenta bude chrániť práva všetkých imigrantov na americkom kontinente, ktorí sa budú snažiť dostať sa do USA a usadiť sa tam. Anders Manuel Lopez Obrador podľa Carlsona uviedol, že každý človek na svete má právo prísť do USA.
Obrador poukazuje na skutočnosť, že mexická ekonomika závisí od finančných prevodov z USA do Mexika, čo podľa Carlsona môže znamenať, že Obrador stlmí aktivity voči mexickým narkobarónom, cez ktorých sa do Mexika dostáva najviac USD. Carlson dokonca poukazuje na skutočnosť, že Manuel Lopez Obrador v minulých mesiacoch vykonával svoju prezidentskú kampaň v amerických štátoch Texas, Florida, Nové Mexiko, Arizona a i., v ktorých žije najväčšia hispánska komunita, pretože Mexičania žijúci v zahraničí môžu takisto hlasovať v mexických prezidentských a parlamentných voľbách.
 
Video

 
Príspevok Fox News: Najväčšiu hrozbu pre USA nepredstavuje Rusko, ale Mexiko zobrazený najskôr Hlavné správy.