Brusel 12. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)
 
Európska únia sa zmieta v nepokojoch. Obyvatelia sa búria proti politike EÚ, migranti zaplavujú európske mestá, Británia odchádza. Podľa moderatóra Fox News je to predzvesť rozpadu Európskej únie. EÚ je podľa neho prežitok minulosti

Ilustračné foto

Stuart Varney, redaktor americkej televízie Fox News, ozrejmil pohľad  Američanov na dianie v Európe. Podľa neho za nejnešťastnejšieho vývoja existuje riziko, že Európska únia prestane existovať, prinajmenšom vo svojej súčasnej podobe. Informoval portál prvnizpravy.
Stuart Varney vyhlásil: “V Európe sa zhromažďujú búrkové mraky. Áno, toto je obrazný výraz, ale je presný. Tento týždeň sa zmätok, ktorý tu prevláda, stáva viac než zrejmý. ”
Americký moderátor upozornil najmä na protesty žltých viest vo Franúzsku, ktoré okrem iného požadujú vystúpenie Francúzska z Európskej únie.
Ďalej sa zameral na Brexit. “Všetko vyzerá na to, že sa plán zrúti. To je politický chaos, rozvodové konanie! Zdá sa, že manželstvo medzi Britániou a Európou končí. Finančné dôsledky budú nepríjemné,” pokračoval Varney.
“Je tu aj Taliansko. Bojujú s holými rukami so zvyškom Európy za peniaze. Ak sa Briti dostanú z EÚ, môžu ich Taliani nasledovať,” varoval americký komentátor.
“Ak to dáte dokopy, tak pred nami je to, čo sa nazýva existenciálnym rizikom. Je to hrozba, že Európska únia prestane existovať – prinajmenšom vo svojej súčasnej podobe. To sa môže stať pri najhoršom scenári. A aj keby situácia nedosiahla takéhoto extrému, nastane tento týždeň na európskych finančných trhoch úplný zmätok,” tvrdí Varney.Podľa moderátora je Európska únia prežitok minulosti.
Mnohí obyvatelia EÚ by sa však takémuto vývoju len potešili. Európska únia totiž prijíma rôzne nezmyselné nariadenia, ktoré musia členské krajiny plniť. Podporuje masovú migráciu a berie si čoraz viac kompetencií do Bruselu.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Fox News: Európska únia je prežitok minulosti. Pravdepodobne sa rozpadne zobrazený najskôr Hlavné správy.