Moskva 24. decembra 2017 (HSP/Foto:Kremlin)
 
Iba niekoľko hodín pred našim Štedrým večerom sa ruský prezident Vladimír Putin zúčastnil na priateľskom hokejovom zápase hviezd ruskej NHL – Nočnej hokejovej ligy. Tento zápas sa hral tesne pred polnocou na Červenom námestí v Moskve

Ako uvádza portál Prezidenta Ruska, Vladimír Putin už niekoľko rokov hrá v Nočnej hokejovej lige, pravidelne trénuje, väčšinou však kvôli pracovnej zaneprázdnenosti veľmi neskoro večer alebo aj po polnoci. Preto mu vlastne vyhovujú práve zápasy Nočnej hokejovej ligy, keďže cez deň športovať nestíha. V zápasoch Nočnej hokejovej ligy  má na drese vždy číslo 11.
Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov pre média uviedol, že sa na polnočnom priateľskom zápase na Červenom námestí zúčastnili mnohí bývalí sovietski a ruskí reprezentanti, majstri sveta a šampióni olympijských hier Fetisov, Lutčenko, Jakušev, Kasatonov, Makarov a iní a taktiež niektorí politici, ako napríklad, minister obrany Sergej Šojgu, alebo hudobníci, ako Igor Butman a iní.
Ruská NHL – Nočná hokejová liga vznikla 15. decembra 2011 po stretnutí Vladimíra Putina s hviezdami sovietskeho a ruského hokeja, na ktorej sa debatovalo o rozvoji amatérskeho hokeja v Rusku a podpore športovcov – veteránov. Organizátori Nočnej hokejovej ligy jej vytvorenie vysvetlili tým, že mnohí ľudia nemajú ani čas, ani možnosť športovať cez deň, ale neskoro večer by túto možnosť privítali a radšej by užitočne strávili čas na športovisku, ako by sedeli v krčme alebo pri televízore.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.