Nasťa toho v poslednej sezóne veľa neodsúťažia. Častejšie sme boli zvyknutí na jej úprimné ospravedlnenia sa z pretekov ako pocity po bojoch na trati. Cez sezónu okrem toho, že stále dojčila dcérku Oliviu (1), musela zápasiť aj s častou chorobou. „Schytala som nejakú virózu, s ktorou si organizmus nevie poradiť… po 2 dňoch šetriaceho tréningu a liečby som skončila s teplotami. Ešte dnes doobeda sme sa radili s doktormi…ale teraz už je rozhodnutie defenitívne,“ prezradila Kuzminová na začiatku februára  pred pretekmi svetového pohára v českom Novom meste, kam sa chystala aj početná enkláva slovenských fanúšikov.

A rovnaké problémy sprevádzali rodáčku z Ruska celú sezónu. Takmer každé jej vystúpenie, či vydarené alebo pokazené sprevádzala veta: „Stále nie som fyzicky v pohode.“ Samozrejme, že to mala na svedomí aj choroba, ktorú sa jej kvôli nabitému programu nepodarilo poriadne „vyležať“. Pred poslednými pretekmi v sezóne v nórskom Holmenkollene sa s tým opäť posťažovala fanúšikom. „Tento rok ma stojí naozaj veľa úsilia dostať sa na vrchol a ísť na plný výkon.. A je to celý komplex, kde jedno s druhým spolu súvisí. Tréning, strava, spánok… Byť zdravá, to je úspech, na ktorom sa dá stavať,“ vysvetlila Kuzminová na Facebooku a pridala fotku z postele.

Pozorní priaznivci si hneď všimli, že na odvážnej snímke nie je všetko s kostolným poriadkom. Anastasia je pod perinou hore bez. „Nastenka, v zime treba spinkať v pyžame a nie nahá… potom bojuje s chorobou zbytočne…,“ ozvala sa fanúšička Anna. „Nasťa, otoč sa,“ pridal sa s úsmevom Ladislav. A všetko zaklincoval Marián: „A “vrchol“ môžeš dosiahnuť aj v základnom tábore… vravia horolezci.“ Niektorí však jej spanie v Adamovom rúchu schvaľujú.

Momentálne Kuzminová už opäť zarezáva. Pre začiatok prípravy na olympijskú sezónu, počas ktorej bude v kórejskom Pjongčangu obhajovať zlato zo šprintu. „Včera som v zasneženom prostredí v nórskom stredisku Sjusjöen začala s prípravou na ZOH 2018. Kto povedal, že zima sa už skončila?!?!“ napísala na facebooku 32-ročná rodáčka z Ťumeňa a pridala smajlíka aj dokazujúcu fotografiu.