Na monopost talianskej stajne sa pred prvými pretekmi pochvalne vyjadroval aj Lewis Hamilton z Mercedesu. To, že nehovoril do vetra, potvrdili práve nedeľňajšie preteky u protinožcov. Bol to práve Vettel, ktorý ukázal chrbát jazdcom z Mercedesu, keď Hamilton s Bottasom obsadili druhú, resp. tretiu priečku.

Vettela k výbornému výkonu nakopla možno aj nečakaná návšteva, keď do boxov Ferrari zavítala svetoznáma herečka Nicole Kidmanová. Tá si zákulisie slávnej „efjednotky“ naplno užívala, v garáži talianskej stajne sa zdržala dlhšie, ako mala naplánované. Hviezda filmového plátna si stretnutie so Sebastianom Vettelom a Kimim Räikkönenom pochvaľovala.

„Je to úžasné. Po tom všetkom, čo som mohla vidieť, budem určite fandiť Ferrari,“ nechala sa Kidmanová. „Milujem rýchlosť a nebezpečenstvo, takže keď sa naskytne takáto príležitosť, nedokážem povedať nie. Keď som bola mladšia, jazdila som na motokárach, ale nikdy som nepretekala na takto rýchlych strojoch,“ dodala oscarová herečka.

Jazdci Ferrari ani samotná herečka síce neprezradili, o čom sa medzi sebou bavili, no prítomnosť 49-ročnej šarmantnej celebrity pomohla na trati práve Vettelovi, ktorý by v tomto roku rád získal svoj piaty titul majstra sveta.