Jedným z najdôležitejších faktorov na ceste za tenisovým úspechom je psychická pohoda. Aj preto si Cibulková do USA už tradične pribalila aj živú batožinu v podobe štvornohých miláčikov. Za veľkou mlákou sú ako doma, tenistka si ich bráva aj na predsezónnu prípravu. „Vtedy to býva najdlhší čas v roku, kedy sme s nimi, čo je úplne super. Sú nenároční na staroslivosť, takže sa o nich nestará nikto a zároveň všetci z tímu,“ vravela v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ priamo na Floride.

Inak to nie je ani teraz. Jej manžel Michal Navara pridal na Instagram niekoľko fotiek s jorkšírskymi teriérmi v hlavnej úlohe. Zberači loptičiek by z nich asi neboli, počas Dominikinho tréningu pokojne odpočívali v tieni.

Cibulková má ďalšiu šancu zaútočiť na rebríčkový rekord z pohľadu slovenských tenistiek. Momentálne sa nachádza na piatej priečke rebríčka WTA, na ktorú sa v minulosti dostala aj Daniela Hantuchová. Historicky najlepší renking spomedzi všetkých Slovákov mal Miloslav Mečíř, keď mu v roku 1988 patrila štvrtá pozícia na okruhu ATP. Veľkou výhodou Bratislavčanky je skutočnosť, že neobhajuje žiadne body, keďže vlani vypadla v druhom kole a tento rok je doň automaticky nasadená, keďže v prvom mala voľný žreb.