„Milí fanúšikovia a podporovatelia, mám  novinku, ktorú vám musím oznámiť. Čakajte ju zajtra o 19:00,“ hlásali kontá sociálnych  sietí bývalej tenisovej  jednotky v utorok poobede. Nakoniec srbská kráska ako povedala, tak aj urobila, a dnes podvečer vyšla so šokujúcou správou.

„Rozhodla som sa ukončiť profesionálnu kariéru tenistky. Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie,“ povedala 29-ročná rodáčka z Belehradu a vysvetlila: „Mohla by som hrať iba vtedy, ak by som dosahovala tie najlepšie výkony. Momentálne nie som však toho schopná a musím sa posunúť ďalej.“

Najkrajšia tenistka posledného desaťročia odštartovala profesionálnu kariéru na okruhu WTA v roku 2004.  Jej najväčší úspech prišiel o štyri roky neskôr, keď triumfovala na antukovom grandslame Roland Garros. Hneď po ňom sa stala svetovou jednotkou. Od roku 2011 sa márne snažila dostať na popredné priečky a kariéru končí ako 63. hráčka sveta. Od leta je vydatá za nemeckého futbalistu Bastiana Schweinsteigera. Po kariére by chcela byť ambasádorkou športu, venovať sa móde a pokračovať v práci s UNICEF.