Život so sebou prináša veselé, ale i smutné chvíle, ktoré prídu v dňoch, kedy ich najmenej čakáme. Tak je to aj v tomto prípade, keď Katkin starý otec Alojz Smolka (†82) navždy opustil svojich blízkych. 

Posledná rozlúčka sa konala včera v rímskokatolíckom kostole sv. Bartolomeja v Čadci. Práve tento chrám Alojz pravidelne navštevoval. „Naposledy sme ho videli v tomto kostole pred týždňom a dnes sa s ním lúčime. Síce tu na zemi zavrel svoje oči, ale v Nebeskom kráľovstve ich opäť otvorí pred samotným Bohom,“ povedal vo svojom príhovore kňaz Ondrej Gašica.

Smutnú správu dostali manželia Saganovci v nedeľu, keď sa dozvedeli, že zomrel Katkin milovaný dedko. Vôbec nič nenasvedčovalo jeho chorobe, pretože na svoj vek bol veľmi vitálny. „Je to pre nás smutné, keď sa Katka dozvedela o úmrti, veľmi ju to zasiahlo. Bol pre ňu nielen dedko, ale aj veľmi dobrý kamarát, rozumeli si navzájom,“ prezradila pre Plus JEDEN DEŇ blízka rodiny Smolkovcov, ktorá dodala, že Alojza zradilo jeho srdiečko. 

Katka sedela v druhej lavici a počas celej sv. omše bola smutná. Zmohla sa aspoň natoľko, že prečítala prosby počas omše, čo boli jej posledné slová milovanej osobe. Na sebe mala čierne legíny a botasky. Jej manžel Peter Sagan sa žiaľ poslednej rozlúčky nezúčastnil, keďže sa momentálne nachádza v zahraničí. Katka tak bola obkolesená len svojou blízkou rodinou, avšak bez podpory svojho manžela.