V tíme Bora-Hansgrohe si od dvojnásobného majstra sveta sľubujú veľké veci. „Bora-Hansgrohe vytvorila okolo mňa veľký počet zamestnancov a pomocníkov, ktorý budú v najbližších rokoch pracovať na mojich cieľoch,“ povedal na margo prvých skúseností v novom tíme Peter Sagan.

Na tlačovej konferencii svojho nového zamestnávateľa ďalej prezradil, že nemecký tím bol jediný, ktorý o neho prejavil seriózny záujem. Iní len hovorili, ale neurobili nič pre to, aby som k nim prišiel. So zástupcami Bora som sa dohodol veľmi rýchlo,“ vysvetľoval Peter.

Svoju úlohu určite zohrala aj štedrosť jeho nového zamestnávateľa. Sagan si ročne prilepší približne o šesť miliónov eur, a stane sa tak najlepšie plateným cyklistom planéty. Nezanedbateľnú čiastku z tejto sumy bude hradiť jeho sponzor, výrobca bicyklov Specialized.

S bicyklami tejto značky dosiahol slovenský rýchlik svoje najväčšie úspechy už v tíme Tinkoff a jazdiť na nich bude aj v Bore. Tátoša pre rok 2017 prvýkrát predstavil fanúšikom na svojom facebooku. Odetý je do čiernej, teda do farby tímu Bora-Hansgrohe. Nechýba na ňom ani slovenská vlajka a Saganovo meno.