A ako sa to fenomenálnemu tenistovi podarilo. Roger sa tentoraz nenaháňal iba po kurtoch, ale aj po končiaroch Álp. S batohom na chrbte absolvoval výstup na viacero končiarov, ktoré by mu mali pomôcť byť v novej sezóne opäť silný.  Švajčiar sa momentálne pripravuje s Petrom Wesselsom, trénerom z Zayed Sports City Academy v teplom Dubaji. 


Federer sa v príprave na novú sezónu objavil s vynovenou raketou.
Foto: Instagram

Na súperov v novej sezóne vytiahne novú zbraň. Bude ňou nová raketa  ProStaff R97 Autograph, ktorú prezentoval Roger ešte v júli. Od od jej predchodkyne sa však v parametrom líši len v malých detailoch. 

Podľa kondičného trénera Pierra Paganiniho 17-násobný grandslamový šampión sa Švajčiar naplno sústreďuje na Australian Open v Melbourne. Ešte predtým by mal Roger absolvovať Hopman cup. 


Počas dní voľna si Federer užíval aj výlety do prírody.
Foto: Instagram

„V príprave sme odviedli veľa, ale ešte sme neskončili. Je to ako futbalový zápas a my sme momentálne kdesi v 70. minúte. Čiže do konca ešte čo-to zostáva. Posledných päť týždňov roka je mimoriadne dôležitých, aby sme zavŕšili to, čo sme naštartovali 27. augusta,“ skonštatoval Paganini, ktorý tenisovú verejnosť zároveň ubezpečil, že Federer sa vráti na dvorce vo výbornej fazóne. 


Roger Federer ako keby omladol o 10 rokov.
Foto: Instagram

„Jeho zanietenie a oddanosť tenisu sú možno ešte väčšie ako kedysi. Môžem pochybovať o človeku, ktorý sa smeje pred každým tréningom a potom vydá zo seba všetko? Tvrdím, že sa cíti na 25 rokov a nie na svoj skutočný vek,“ dodal Paganini.

Zatiaľ  absolvoval súťažný duel naposledy v semifinále tohtoročného Wimbledonu, keď prehral s Kanaďanom Milošom Raoničom. Súťažná pauza stála Federera pokles na 16. miesto rebríčka ATP, na ktorom bude aj zimovať. Grandslamový rekordér sa pred dvoma týždňami ocitol mimo Top 10 prvýkrát od 13. októbra 2002. Stalo sa to po 734 týždňoch bez prerušenia.