Vladimír Weiss starší (52), Vladimír Weiss mladší (27)

Známa dvojica z futbalového prostredia, ktorá sa stretla aj v národnom tíme, ktoré koučoval Weiss starší. Aktuálne sa ich cesty rozišli, keďže Vladko pôsobí v katarskom tíme Al Gharafa a jeho otec je trénerom Gruzínska.

Ján Pardavý starší (45), Ján Pardavý mladší (22)

Medailu z hokejových MS má aj starší z dvojice, ktorý za Slovensko odohral 120 duelov s bilanciou 45 gólov a teraz je spolukomentátorom. Jeho potomok je hráčom Dukly Trenčín a snaží sa preraziť v najvyššej súťaži.

Albert Rusnák starší (42), Albert Rusnák mladší (22)

Otec bol futbalovým záložníkom a hrával ešte československú ligu a pomerne skoro sa dal na trénerstvo. Jeho potomok sa pochlapil ešte viac a po pôsobení v akadémii Manchestru City brázdi holandskú ligu a už nastúpil aj za národný tím.

Miroslav Hlinka († 42), Michal Hlinka (23)

Úspešný hokejový center sa mohol pochváliť kompletnou medailovou zbierkou z MS, no v septembri 2014 spáchal samovraždu. V jeho stopách sa vydal syn Michal, ktorý aktuálne pôsobí v Slovane Bratislava a aj v národnom tíme.

Miloslav Mečíř starší (52), Miloslav Mečíř mladší (28)

Bývalá svetová štvorka a víťaz olympiády v Soule 1988 je už dlhé roky nehrajúcim kapitánom slovenského daviscupového tímu. Jeho syn sa snažil preraziť vo „veľkom tenise“, no najvyššie to dotiahol na 169. miesto na svete.

Žigmund Pálffy (44), Denis Hudec (23)

Bývalý špičkový hokejista NHL ukončil kariéru v rodnej Skalici, kde trhal rekordy našej Tipsport ligy. Má aj zlato a bronz z MS. V jeho šľapajach sa vydal aj jeho nemanželský syn, ku ktorému sa Žigo nepriznáva. Bývalý juniorský reprezentant je v kádri Dukly Trenčín.