FOTO Ako to mohli dopustiť? Pri pohľade na slávnu Maracanu sa tisnú slzy do očí!

Pritom slávny štadión sa pred siedmimi rokmi dočkal obrovskej rekonštrukcie. Vrátane novej strechy, ktorá dokáže zakryť 95-percent plochy. Ako píše denník The Sun skutočnosť zo slávou minulých liet nekorešponduje. Na štadióne s kapacitou 78-tisíc miest je vyše 7-tisíc vytrhaných stoličiek, ktoré sú len tak pohádzané v útrobách štadióna. Časť stropu v jednej miestnosti sa už stihla prepadnúť, všade je bordel a špina. Na viacerých miestach cítiť pleseň a hnilobu či vidno obnažené elektrické drôty. Výpočtová technika zo štadióna zmizla, keďže panovali reálne obavy z krádeže.

Vláda štátu Rio de Janeiro si zo spoločnosťou Maracana SA, ktorá sa mala o štadión starať, prehadzuje horúci zemiak, kto je za súčasné fiasko zodpovedný. Spoločnosť Maracana SA údajne odmieta prevziať zodpovednosť za štadión, kým organizačný výbor OH neodstráni škody. Riaditeľ komunikácie organizačného výboru Rio 2016 Mário Andrada však trvá na tom, že výbor odovzdal spoločnosti štadión koncom októbra. V dobrom stave.

Keďže sa obe strany nedokážu dohodnúť, štadión chátra. „Majstrovstvá sveta boli pre ľudí a futbal v Riu to najhoršie, čo sa nám mohlo udiať," tvrdí prezident futbalu v meste Rubens Lopes. „Najskôr bol tri roky pre opravy zavretý a potom ho otvorili len za cenu obrovských nákladov,“ dodal.

Naposledy sa tu hralo 8. decembra - charitatívny zápas na podporu obetí leteckého nešťastia klubu Chapeconse. Odpadky, ktoré po zápase zostali, však už nikto neodpratával. Kedy sa bude na Maracaná znovu hrať, je otázne.

ZDROJ >>

Komentujte :)