Bratislava 5. októbra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Pixabay)
 
V týchto dňoch sa rozbiehajú prípravy sedemnásteho ročníka celoslovenskej kampane Sviečka za nenarodené deti

Ilustračné foto

Prvou informačnou lastovičkou v rámci nej sú večery milosrdenstva, ktoré sa aj tento rok chystajú v piatich slovenských mestách. Fórum života v spolupráci s miestnymi farnosťami pozýva všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud nenarodených detí, aby prišli na tieto chválové stretnutia poďakovať Bohu za dar života, spomenúť si na nenarodené deti a ich rodiny, a modliť sa za úctu ku každému človeku od počatia. Uskutočnia sa v Prešove, v Žiline, v Leviciach, v Partizánskom a v Košiciach.
„Už minulý rok mali Večery milosrdenstva úžasný ohlas medzi ľuďmi, boli to krásne momenty stíšenia a chvály Boha. Všade žiarili symbolické sviečky s logom kampane Sviečka za nenarodené deti, ktoré si ľudia mali možnosť zakúpiť priamo na mieste a podporiť tak užitočné projekty zamerané na ochranu života, podporu rodiny a konkrétnu pomoc v tejto oblasti. Veríme, že aj tento rok myšlienka Večerov milosrdenstva osloví srdcia ľudí, všetkých srdečne pozývame,“ hovorí Anna Siekelová, hlavná koordinátorka kampane. Šnúru podujatí tento rok svojím vystúpením podporia Lámačské chvály a chválová skupina F6.
 
MIESTA A TERMÍNY KONCERTOV:
– Sobota 9. novembra 2018:
18:00 h, Komunitno-pastoračné centrum, Prešov
– Nedeľa 10. novembra 2018:
18:30 hod. Kostol Božieho milosrdenstva na sídlisku Hájik, Žilina
– Nedeľa 10. novembra 2018:
19:00 h Kostol Ducha svätého, Levice
Pondelok 11. novembra 2018:
– 18:30 h Kostol Božského Srdca Ježišovho, Partizánske
Pondelok 11. novembra 2018:
18:00 h Katedrála narodenia Presvätej Bohorodičky, Košice
Sviečka za nenarodené deti je každoročným projektom Fóra života. Cieľom je senzibilizovať ľudí, aby si v období okolo 2. novembra okrem svojich blízkych zosnulých spomínali aj na nenarodené deti, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate. Kampaň má tri rozmery – duchovný, vzdelávací a praktický.
TK KBS informovalo Fórum života.
 

Príspevok Fórum života pozýva na večery milosrdenstva v piatich našich mestách zobrazený najskôr Hlavné správy.