Berlín 21. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry)
 
Nemecký časopis Focus prezradil, čo robí Veľká Británia aby skonštruovala rovnocenného súpera „najmodernejšiemu bojovému tanku sveta“ – ruskému tanku T-14 na univerzálnej pásovej platforme „Armata“

Na snímke T-14 Armata

Focus poznamenáva, že v súvislosti s objavením sa Armaty a tanku T-14, začali mu západné štáty vyvíjať „rovnocenného súpera“, modernizujúc svoj zastaraný park výzbroje.
Začiatkom októbra britský obranný komplex BAE Systems predstavil prototyp tanku „Čierna noc“, ktorý je konštruovaný na báze tanku Challenger 2, ktorý opúšťa výrobné pásy od roku 1994.
V článku sa uvádza, že konštruktéri plánujú zlepšiť bojové charakteristiky tanku Challenger 2 pomocou systému nočného videnia a nového komplexu obrany, ktorý má byť schopný rozpoznávať a likvidovať protitankové rakety protivníka.
Konštruovanie novej výzbroje tanku sa zatiaľ neplánuje, hoci nemecký denník uvádza, že je zastaraná a že jej schopnosť preraziť akýkoľvek pancier „Armaty“ vyvoláva pochybnosti.
Na záver autor článku dospel k poznaniu, že na to, aby západné štáty naozaj skonštruovali dôstojného súpera „Armate“, budú ešte potrebovať „určitý čas“.
Podľa vz.ru, srspol.sk
 
Príspevok Focus uznal Armatu za najmodernejší tank sveta zobrazený najskôr Hlavné správy.