Petrovany 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Spoločnosť Vedos, s.r.o. z Rožkovian (okres Sabinov) plánuje postaviť v obci Petrovany (okres Prešov) obaľovňu živičných zmesí. Investíciu v odhadovanej hodnote 2,5 milióna eur plánuje zrealizovať v priebehu budúceho roka. Zámer spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA)

Ilustračné foto

Areál budúcej obaľovne živičných zmesí je situovaný v priemyselnom parku v lokalite Hura v obci Petrovany, v ktorej sídli aj logistické centrum spoločnosti. Ako firma v zámere uviedla, výstavba a umiestnenie modernej obaľovacej súpravy na výrobu asfaltových zmesí súvisí so zrýchleným tempom výstavby diaľnic a rýchlostných ciest. Obaľovacia súprava totiž bude použitá na výstavbu, obnovu, prípadne rekonštrukcie a opravy ciest. Výhodou novej technológie má byť riešenie umožňujúce spracovanie recyklovaného materiálu.

Výrobná kapacita bude 160 ton asfaltovej zmesi za hodinu. Očakávaný ročný výkon je 80-tisíc ton za rok, maximálna kapacita výroby je 140-tisíc ton. Prevádzka je plánovaná v jednej osemhodinovej zmene so šiestimi pracovníkmi. „Pôjde o novoprijatých zamestnancov,“ uviedol pre agentúru SITA konateľ spoločnosti Michal Verešpej. Okrem samotnej obaľovne majú byť súčasťou areálu aj skládky kameniva, recyklovaného materiálu a prísad, uzatvorený ekosklad, zhromaždisko odpadov, prístrešok pre stroje, ale tiež sociálno-prevádzková budova a laboratórium.

Spoločnosť Vedos, s.r.o. vznikla v roku 2010. Zaoberá sa medzinárodnou nákladnou prepravou, skladovacími službami, servisom ťahačov a návesov a výrobou a predajom betónu. Zamestnáva vyše 150 ľudí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj