New York 5. októbra 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Paul Sakuma)

Americká spoločnosť PayPal prevádzkujúca internetový platobný systém vystupuje z projektu digitálnej meny Libra, ktorú pripravuje Facebook. PayPal uviedol, že vystupuje z organizácie Libra Association, ktorá má dozerať na novú menu a jej používanie

Ilustračné foto

PayPal to odôvodnil tým, že sa chce sústrediť na svoje doterajšie podnikanie. Spoločnosť Facebook však PayPal označil na dlhodobého a cenného strategického partnera, s ktorým bude naďalej spolupracovať.

Facebook predstavuje Libru ako menu, ktorá by sa mohla používať pre digitálne platby, osobitne mimo USA. Libra bude založená na reálnej mene na rozdiel od iných digitálnych mien, ako sú bitcoin alebo etherium. Americkí republikáni a demokrati aj prezident Donald Trump však vyzvali, aby sa na Facebook vzťahovali zákony USA o bankovníctve, ak spoločnosť bude pokračovať v projekte Libry.

PayPal je prvou firmou, ktorá verejne ukončila partnerstvo s projektom Libry, ale iné spoločnosti údajne tiež váhajú. Denník Wall Street Journal tento týždeň uviedol, že firmy Mastercard a Visa, ktoré sú najväčšími spracovateľmi platieb na svete, uvažujú o ukončení partnerstva s projektom Libry. Organizácia Libra Association konštatovala, že plánuje v projekte pokračovať aj bez spoločnosti PayPal.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj