Peknig 31. mája 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Yu)

Čínsky technologický gigant Huawei podľa denníka Financial Times prikázal svojim zamestnancom, aby zrušili technické schôdzky s americkými kontaktmi a poslal domov množstvo zamestnancov pochádzajúcich z USA, ktorí pracovali v čínskom hlavnom sídle firmy. Tento krok prichádza za situácie, keď rastie napätie medzi USA a Čínou v oblasti obchodu a technológií, v ktorom je Huawei hlavným terčom

Na snímke zamestnanci pracujú na výrobnej linke mobilných telefónov v závode spoločnosti Huawei

Financial Times citoval hlavného architekta stratégie čínskej technologickej firmy Danga Wenshuana, ktorý povedal, že amerických občanov pracujúcich na oddelení výskumu a vývoja do vlasti poslali pred dvomi týždňami po tom, ako USA firmu Huawei a 68 jej pobočiek zaradili na čierny zoznam. Denník ďalej uviedol, že workshop, ktorý vtedy prebiehal, bol “narýchlo rozpustený a amerických delegátov požiadali, aby odložili svoje laptoty, odpojili svoje siete a opustili priestory firmy Huawei.” Financial Times zároveň citoval vyjadrenie Danga Wenshuana, že Huawei tiež obmedzuje interakcie medzi svojimi zamestnancami a americkými občanmi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj