Helsinki 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Lehtikuva/Martti Kainulainen)

Prezident už má dvoch potomkov s prvom manželkou, ktorá tragicky zomrela
Fínsky prezident Sauli Niinistö a jeho druhá manželka, poetka Jenni Haukiová, čakajú prvé spoločné dieťa. Potomok 69-ročného prezidenta a jeho 40-ročnej manželky by sa mal narodiť vo februári budúceho roka. S odvolaním sa na dnešné vyhlásenie prezidentovej kancelárie o tom informovala agentúra DPA.
Na snímke fínsky prezidentský kandidát Sauli Niinistö

Dvojica sa zosobášila v roku 2009, a síce tri roky predtým, než bol Niinistö zvolený za hlavu štátu. V dnešnom vyhlásení pár uviedol, že o dieťa sa usiloval už dlho, pričom v uplynulých rokoch zažil v tejto súvislosti “množstvo ťažkostí”. Bližšie nespresnené menšie problémy dvojica prežívala aj v prvých dňoch aktuálneho tehotenstva. Práve preto sa podľa vlastných slov rozhodla počkať a verejnosť o radostnej udalosti informovať až dnes.
Prezidentova prvá manželka Marja-Leena zahynula pri autonehode v roku 1995. Niinistö s ňou mal dvoch, v súčasnosti už dospelých synov, o ktorých výchovu sa po jej smrti staral sám.
Niinistövu stránku na Facebooku aj účty na ďalších sociálnych sieťach krátko po dnešnom oznámení užívatelia zahltili blahoželaniami. Prezident sa pravidelne sa umiestňuje na popredných priečkach obľúbenosti. V nadchádzajúcom roku sa mieni uchádzať o ďalšie šesťročné funkčné obdobie v prezidentskom úrade.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.