Helsinki 23. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Roni Lehti/Lehtikuva via AP)

Fínska polícia zatkla ďalšie dve osoby v súvislosti s minulotýždňovým krvavým útokom nožom v centre mesta Turku, ktorý si vyžiadal dva ľudské životy a osem zranených.
Ilustračné foto

Informovali o tom dnes miestne úrady. Dvoch mužov zatkli v Turku, upresnil pre agentúru DPA Markus Laine z Národného úradu pre vyšetrovanie. Zatkli ich pre podozrenie “z prípravy trestného činu vykonaného s teroristickým zámerom”.
Úrady si však nie sú isté ohľadom ich identity. Vo Fínsku povedali, že sú z Alžírska, ale úradom v susednom Švédsku hovorili, že sú z Maroka, píše sa v policajnom vyhlásení.
V utorok súd nariadil väzbu pre 18-ročného marockého uchádzača o azyl pre podozrenie z teroristických zločinov vrátane dvoch prípadov vraždy a ôsmich prípadov pokusu o vraždu. Traja údajní komplici taktiež zostávajú vo väzbe pre podozrenie, že pomáhali plánovať útok.
Hlavného podozrivého, ktorý pripustil bodný útok, ale nie vraždu, menovali ako Abdurrahmána Mechku, aj keď podľa polície možno používa falošnú identitu. “Máme dôvody ho podozrievať, že dal úradom pri príchode do krajiny zlé informácie,” uviedol vyšetrovateľ Laine.
Muž identifikovaný ako Mechka prišiel do Fínska v roku 2016 a istý čas podľa úradov strávil v Nemecku. “Zatiaľ sa nemôžeme vyjadriť k jeho motívom… nie je ochotný odpovedať na všetky otázky,” dodal Laine.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.