Bardejov 21. marca 2018 (HSP/Foto:Martin Jamroškovič)
 
Dňa 17. marca 2018 v mestskej športovej hale Mier v Bardejove sa uskutočnil 5. ročník futsalového turnaja Rusyn Cup. Zúčastnili sa ho mužstvá  postupujúce z kvalifikačných turnajov v Bratislave, Humennom a Sabinove. Celkovo sa do 5. ročníka zapojilo 30 týmov z Bratislavy, východného Slovenska a srbskej Vojvodiny.

Finale turnaja Rusyn Cup

Do súbojov o putovný pohár “Rusyn Cup” sa v Bardejove zapojili mužstvá: Svidník a Pusinky od Svidníka, Dream Team Vihorlat od Sobraniec, East Side Gangsters SV od Sniny, Amater Club od Prešova, TJ Dujava Chmeľová od Bardejova a Zapovci zo Stropkova.
Turnaj začal skupinovou fázou, nasledovalo štvrťfinále, semifinále a finále.
Vo finále sa stretli Tj Dujava Chmeľová od Bardejova  a rodinný tím Zapovci od Stropkova. Divákom ponúkli napínavý a kvalitný zápas. Z titulu sa tešia Chmeľovčania, ktorí po predĺžení vyhrali 1:0.
Napínavé bolo svidnícke derby o tretie miesto medzi mužstvami Svidník a Pusinky. O víťazstve Svidníka 3:2 rozhodli až kopy na bránu.
Najlepším strelcom turnaja sa stal Matej Varjan a najlepším brankárom Patrik Maliňák obidvaja z TJ Dujava Chmeľová.
Turnaj sa konal s podporou mesta Bardejov a mesta Humenné. Taktiež turnaj podporili rádio rusyn FM, OZ molody.Rusyny, OZ Bilovežan, IT Business a Tenty.sk.
Rusyn Cup je futsalový turnaj Rusínov a ich priateľov. Vznikol v roku 2013 v Bratislave, kde sa ho zúčastnilo 6 mužstiev. Pre veľký záujem sa turnaj rýchlo rozrastá a teší sa vysokej futbalovej úrovni. Motiváciou je veľká putovná trofej, na ktorej sú mená hráčov víťazných tímov.
www.rusyncup.com
Redakciu informoval Martin Jamroškovič.
 
Príspevok Finále turnaja Rusyn Cup zobrazený najskôr Hlavné správy.