Bratislava 23. januára 2018 (HSP/Foto:spiintl.com)

Medzinárodná mediálna spoločnosť SPI International / FILMBOX na českom televíznom trhu rýchlo expanduje s filmovým kanálom FilmBox. Podľa očakávaní, by počet predplatiteľov mal dosiahnuť takmer 2 milióny, už koncom januára 2018.
Na snímke logo filmového kanálu FilmBox

Filmový kanál FilmBox, ktorý ponúka široký výber populárnych filmov a televíznych seriálov, má v súčasnosti na českom trhu najväčšie zastúpenie zo všetkých platených televíznych kanálov. Od 23. januára 2018 ho presunul Skylink, najväčšia televízna satelitná platforma v Českej republike, do svojho najnižšieho digitálneho balíčka. Vďaka tomu bude tento filmový kanál iba na platforme Skylinku dostupný približne pre 1 milión predplatiteľov v Čechách a takmer 600 tisíc divákov na Slovensku. FilmBox taktiež získal ďalších skoro 200 tisíc nových predplatiteľov na ostatných káblových a IPTV televíznych platformách.
FilmBox je medzi televíznymi divákmi vysoko uznávaný kanál. Napriek tomu, bude v priebehu celého roka 2018, dochádzať k ďalšiemu zatraktívneniu programovej ponuky vysielaných programov. V ponuke pribudnú zaujímavé filmové premiéry a oceňované televízne seriály. Každý deň si tak diváci FilmBoxu užijú širokú škálu filmových žánrov vrátane drám, komédií, thrillerov, akčných snímkov, hororov, ale aj populárnych seriálov od najlepších svetových producentov vrátane BBC Worldwide a FreemantleMedia International. Väčšina vysielaných programov na FilmBoxe sa môže pochváliť najlepšími hollywoodskymi hercami ako je Clint Eastwood, Pierce Brosnan, Brad Pitt, Edward Norton, Jake Gylenhal, Tom Hardy, Scarlet Johansson, Keira Knightley, Julianne Moore alebo Julia Roberts a mnoho ďalších.
Kanál FilmBox je súčasťou televízneho portfólia spoločnosti SPI. Okrem FilmBoxu sú v Českej republike dostupné aj tieto SPI kanály: FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Plus, FilmBox Family, Filmbox ArtHouse, DoucBox HD, FightBox HD, FashionBox HD, Fast&FunBox HD, 360TuneBox, Erox HD a Eroxxx HD.

O SPI International
SPI International/Filmbox je mediálna spoločnosť s celosvetovým pôsobením, ktorá poskytuje 35+ televíznych staníc vo viac ako 50 zemiach na šiestich kontinentoch. Portfólio kanálov SPI zahŕňa tematické a filmové kanály, ktoré vysielajú v Európe, Turecku, na Strednom východe, v Afrike, tichomorskej Ázií, Austrálií, Latinskej a Severnej Amerike.
Celosvetová televízna značka vo vlastníctve SPI/FILMBOX zahŕňa FilmBox, FilmBox Art House, FunBox UHD, DocuBox, FightBox, FashionBox, Fast&FunBox, Gametoon a 360TuneBox. Okrem televíznych kanálov je SPI majoritným vlastníkom spoločnosti Kino Polska S. A. v Poľsku, ktoré taktiež prevádzkuje dva DTT kanály: Stopklatka TV a Zoom TV.
SPI/FILMBOX je priekopníkom inovatívnych a nových konceptov a technológií s knižnicou obsahujúcou 6 tisíc titulov z celého sveta. Zároveň je jedným z celosvetovo najväčších vlastníkov natívneho obsahu vo formáte Ultra HD. SPI/FILMBOX využíva posledné technológie, ktoré umožňujú predplatiteľom prístup k lineárnemu vysielaniu aj video obsahu na vyžiadanie. To zahŕňa živé vysielanie UHD programov a televíznych kanálov na akomkoľvek zariadení pripojenom k internetu cez popredné svetové streamingové služby, a rovnako aj cez lokálnych OTT poskytovateľov.
SPI International je vedúcim dodávateľom filmov pre kinosály a televíznych programov na medzinárodnom trhu viac ako 25 rokov. Silné partnerstvo SPI s poprednými televíznymi štúdiami a dodávateľmi licencovaného obsahu dovoľuje ponúkať naozaj pôsobivý obsah so silným rozlíšením a vysokým dopytom. Viac informácií nájdete na www.spiintl.com.
Redakciu informoval Marek Němec Head of Client Services