Do slovenských kín vo štvrtok 22. decembra vstúpi česká komédia Manžel na hodinu, voľné pokračovanie filmu Hodinový manžel.

Ďalšie osudy štvorice hráčov vodného póla, ktorí začali pracovať ako hodinoví manželia, si v premiére pozrela aj herečka Zdena Studenková.

„Kontinuita česko-slovenského filmu sa prerušila, a keď dnes dostane človek ponuku natočiť si v Prahe film a ešte natočiť si ho s Bolkom Polívkom a Evičkou Holubovou, tak tam nie je príliš o čom rozmýšľať,“ komentovala účinkovanie vo filmovej novinke.

​“Je to roztomilá figúra starej zlatokopky, síce ide od jedného nešťastníka k druhému, ale vždy má vidinu peňazí,“ doplnila Zdena Studenková na margo jej Slovenky Janky v komédii, ktorá divákov opäť zavedie do prostredia malého českého mesta Nymburk neďaleko Prahy.

Štyroch vodnopólistov však už neuvidia prevádzkovať živnosť zvanú „hodinový manžel“ a chodiť dámam rôzneho veku i spoločenského postavenia opravovať domácnosť.

Zo zostavy „hodinových manželov“ prišiel na bratislavskú premiéru len Lukáš Latinák. Na slávnostnom uvedení nechýbala ani herečka Zuzana Norisová, ktorá vo filme stvárňuje partnerku Davida Novotného.

Režisér Tomáš Svoboda si spoluprácu so slovenskými hercami veľmi pochvaľoval: „Vždy tomu dajú o 20 percent viac, než ja môžem od nich chcieť, sú plní emócií a takého drivu, ktorý my, Česi, úplne ani nevieme, pretože sme stále v takom ľahkom dištanci, stále sa dištancujeme od postavy. Ako hovorí Bolek Polívka, my hráme akože nehráme, a oni hrajú ešte viac ako treba. Ten rozpor je skvelý.“