Film Podoba vody získal sedem nominácií na Zlaté glóbusy

New York 11. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Fox Searchlight Pictures via AP)

V USA v pondelok zverejnili nominácie na filmové a televízne ceny Zlatý glóbus, prvé veľké filmové ceny roka 2018. Najviac – sedem – nominácií má triler z obdobia studenej vojny Podoba vody režiséra Guillerma del Torra.
Na snímke Sally Hawkinsová (vľavo) a Octavia Spencerová počas scény z filmu Podoba vody (The Shape of Water)

Filmom roka sa tiež môže stať vojnový Dunkirk, čierna komédia Tri bilbordy kúsok za Ebbingom, politický triler The Post: Aféra v Pentagone či romantický film Call Me By Your Name.
V kategóriách najlepší herec a herečka sú medzi nominovanými aj Tom Hanks, Gary Oldman, Meryl Streepová či Jessica Chastainová. V kategórii najlepší herec vo vedľajšej úlohe je nominovaný aj Christopher Plummer, ktorý počas nakrúcania filmu Všetky prachy sveta nahradil Kevina Spaceyho. Ten čelí viacerým obvineniam zo sexuálneho obťažovania.
Medzi nominovanými v kategórii najlepší cudzojazyčný film je kambodžská snímka First They Killed My Father, nemecko-francúzsky film Odnikiaľ, ruský Bez lásky, čilský Fantastická žena a švédsko-nemecko-francúzsky Štvorec, uvádza agentúra DPA.
V poradí 75. ročník Zlatých glóbusov sa uskutoční 7. januára v Beverly Hills a moderátorom bude americký komik Seth Meyers. Ocenenia sa udeľujú od roku 1944, o nominantoch a víťazoch rozhoduje 90-členná porota z Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA). Výber favoritov na prestížne ocenenie každoročne naznačí aj horúcich kandidátov na Oscary.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)