Manila 11. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Networkofnews Phili Twitter)

Filipínska vláda odmietla vo štvrtok rezolúciu Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC), ktorá okrem iného požaduje začatie vyšetrovania protidrogových zásahov filipínskych bezpečnostných zložiek. Tie si za posledné tri roky vyžiadali tisíce obetí na životoch. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke Teodoro Locsin Jr.

Šéf filipínskej diplomacie Teodoro Locsin Jr. v tejto súvislosti varoval pred “ďalekosiahlymi” následkami tie krajiny, ktoré rezolúciu podporili, pričom dokument samotný označil za urážku Filipín. Locsin Jr. sa pri tejto príležitosti tiež verejne zaviazal, že vláda v Manile ani po vydaní rezolúcie nepoľaví v ochrane verejnosti pred kriminálnymi živlami.

“Neopovažujte sa hroziť štátom za to, že sa snažia o elimináciu kriminality, ktorú niektoré z vašich krajín v lepšom prípade tolerujú a v tom horšom aj aktívne podporujú,” uviedol.

Predmetnú rezolúciu, ktorú počas 41 zasadnutia UNHRC v Ženeve predložil Island, podporilo 18 z celkového počtu 47 členských krajín. Signatári rezolúcie tiež vyzvali vysokú komisárku OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletovú, aby pripravila komplexnú správu o situácii na Filipínach.

Proti rezolúcii sa postavilo 14 členských krajín UNHRC a ďalších 15 štátov sa hlasovania zdržalo. Ako pripomína agentúra DPA, od roku 2016 zabili filipínske bezpečnostné zložky v rámci boja proti drogovej mafii podľa oficiálnych štatistík najmenej 6600 údajných dílerov a narkomanov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj