Filipínca zabil Slovák, kričí nápis na mieste vraždy

Bratislava 24. júna 2018 (HSP/Foto:Ivan Lehotský)
 
„Na tomto mieste hrdinský mladý Filipínec ochraňoval dve ženy, ktoré boli obťažované surovými mužmi. Za svoj výnimočný čin odvahy zaplatil svojím životom po útoku brutálneho Slováka,“ hlása nápis veľkými písmenami na plagáte nalepenom na stĺpe neďaleko miesta na Obchodnej ulici v Bratislave, kde nedávno zabili človeka.

Na snímke plagát v blízkosti miesta útoku na Filipínca Henryho Acordu.

Nebolo tam zdôraznené, že ho zabil surový bezcitný násilník, primitívny sadistický netvor, odpad ľudskej spoločnosti. Ale že ho zabil Slovák – toto považoval za dôležité zvýrazniť slniečkarsky aktivista, ktorého ktosi poveril výzdobou stĺpa na mieste, kde sa stal ten ohavný čin. Vyjadril tým opäť raz nechtiac postoj svoj a svojho kmeňa k štátotvornému národu „tejto krajiny“.
Aby bolo úplne jasné: toto nie je obhajoba tej odpornej ľudskej beštie, ktorá zbabelo napadla o dve hlavy menšieho statočného človeka Henryho Acordu a sadistickým spôsobom si na ňom realizovala svoje najnižšie pudy. To musí odsúdiť každý človek, ktorý má v sebe čo len trochu svedomia a charakteru.
Tu je reč o tom, ako niekto dokáže okamžite zneužiť situáciu pre svoju nechutnú protislovenskú agendu a manipuláciu verejného povedomia. Viete si predstaviť ten krik, keby sa aj inde, kde niekoho zabili, písala národnosť zločinca? Keby sa napríklad na mieste, kde niekoho vrah prepichol nožom, písalo, že je to príslušník tej a tej menšiny? Alebo keby sa napríklad v Nemecku či Francúzsku na každom mieste, kde imigrant znásilnil a zavraždil mladú ženu, písalo, odkiaľ ten vrah bol? Jačanie mimovládok, jednofarebných masmédií a jedincov postihnutých slniečkovou chorobou, tzv. solaritídou, by bolo počuť až do Patagónie, ako kedysi povedal spisovateľ a bývalý minister kultúry Dušan Slobodník.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Filipínca zabil Slovák, kričí nápis na mieste vraždy zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)