Zürich 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anja Niedringhaus)

Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) potrestala doživotným zákazom činnosti za prijímanie úplatkov dvoch funkcionárov z Hondurasu

Ilustračné fotoIlustračné foto

Bývalý prezident národného zväzu FENAFUTH a člen marketingového výboru FIFA Rafael Callejas a niekdajší prezident Konfederácie severoamerického, stredoamerického a karibského zväzového futbalu (CONCACAF) Alfredo Hawit Banegas priznali vinu.

“Hawit a Callejas patria medzi šestnásť obžalovaných za prijímanie úplatkov v súvislosti s televíznymi a marketingovými právami,” informovala agentúra AP.

FIFA rozdávala tresty, ušli sa aj Anglicku, Škótsku či Argentíne

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala Anglicko, Wales, Škótsko a Severné Írsko za to, že počas zápasov kvalifikácie MS 2018 prezentovali politické symboly.

Anglická federácia dostala najvyššiu pokutu 45.000 švajčiarskych frankov za to, že jej hráči počas duelu so Škótskom mali na dresoch čierne pásky s obrázkom vlčieho maku. Škóti dostali za ten istý prehrešok pokutu 20.000 frankov. Spomínaný duel sa odohral na štadióne Wembley v Deň vojnových veteránov 11. novembra. Vlčie maky sú jeho symbolom. Podľa pravidiel FIFA však nesmú hráči nosiť politické, náboženské ani osobné vyjadrenia a obrázky.

Za pripomienku rovnakého sviatku musí zaplatiť Wales 20.000 a Severné Írsko 15.000 frankov.

FIFA ďalej potrestala pokutou 5000 frankov Írsku asociáciu za iné politické symboly počas marcového zápasu so Švajčiarskom. Strešná organizácia svetového futbalu ďalej rozdala pokuty napríklad Grécku, Ukrajine, Poľsku, Bosne a Hercegovine, či Argentíne za výtržnosti fanúšikov. Šalamúnove ostrovy potrestala kontumáciou výsledku 3:0 v prospech Tahiti, za to že do zápasu nasadili hráča, ktorý nemohol nastúpiť. Informovala agentúra dpa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.