Budapešť 4. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)
 
Maďarská vládna strana Fidesz v pondelok ostro kritizovala opozíciu za to, že nechce podporiť v parlamente balík zákonov nazvaný “Stop Sorosovi”. Informovala o tom agentúra MTI.

Na snímke George Soros

Hovorca Fideszu Imre Puskás vyjadril presvedčenie, že ak maďarská opozícia príslušné návrhy zákonov nepodporí, dokáže tak, že je Sorosovým “žoldnierom” a že nechce ochrániť Maďarsko.
Puskás tak reagoval na slová zástupcu parlamentnej frakcie Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Tamása Harangozóa. Ten zdôraznil, že socialisti vládny návrh zákonov na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva v predloženej podobe určite nepodporia.
Poslanci maďarského parlamentu v utorok prerokujú siedmu novelu ústavy a balík zákonov nazvaný “Stop Sorosovi”, ktorý je zameraný na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva. Maďarská vláda predložila uvedené návrhy 29. mája.
Zákon “Zastavme Sorosa” nazývaný podľa finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorého Budapešť obviňuje z podpory nelegálnej migrácie, umožňuje trestať organizovanie tejto činnosti.
 
Príspevok Fidesz kritizoval opozíciu, že nechce podporiť zákon Stop Sorosovi zobrazený najskôr Hlavné správy.