Fico: V Smere-SD musíme urobiť aj nejaké generačné zmeny, ale nenecháme sa prefackávať uznaným daňovým podvodníkom

Bratislava 17. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Jakub Kotian)

V Smere-SD treba urobiť aj nejaké generačné zmeny, pripúšťa jeho predseda Robert Fico. “My sme normálna demokratická strana, ktorá hovorí, ako ďalej, aby sa nám nestalo to, čo iným stranám. Chceme byť ďalej úspešná politická strana,” povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Narážal na to, že Smer-SD je tu 19 rokov, pričom žiadna iná strana toľko neprežila.
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

“Po 19 rokoch neexistovalo ani HZDS, ani SDKÚ, nikto. Nikto nevyhral štyrikrát voľby, nezostavil trikrát vládu. Stále máme výraznú podporu verejnosti. Musíme sa rozhodnúť, či pôjdeme cestou zmierlivosti, alebo cestou tvrdšej argumentácie pri zachovaní prísnej ľavicovej a európskej orientácie strany. Aby sme zabezpečili, že tie voľby vyhráme a opäť zostavíme vládu, alebo pôjdeme ako silná strana do opozície,” uviedol Fico k vnútornej diskusii v Smere-SD.
Je podľa neho normálne, že po 19 úspešných rokoch Smeru-SD sa strana nachádza na rázcestí. “Bavíme sa o tom, čo ďalej, aby tu ešte bola perspektíva,” doplnil Fico. Pripúšťa, že v Smere-SD sú aj názory, že sa nepatrí hovoriť o súkromných letoch prezidenta Andreja Kisku vládnym špeciálom, alebo o lídrovi Sme rodina Borisovi Kollárovi ako o pedofilovi či podozrivom z obchodovania s drogami.
Fico sa však už odmieta nechať prefackávať. “Musíme sa ohradzovať,” uviedol s tým, že sa nenechá prefackávať uznaným daňovým podvodníkom, pričom narážal na lídra OĽaNO Igora Matoviča. Fico sa zároveň opäť postavil za opozíciou kritizovaného ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Želal by si, “aby aj v iných stranách mali takých rozumných a pracovitých ľudí”. Zopakoval, že ľudia ako Ľubomír Galko (SaS), ktorý odpočúval novinárov, či Matovič nemajú morálne právo kritizovať.

Premiér pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu
Premiér Robert Fico (Smer-SD) pripúšťa kompromisy pri príplatkoch za nočnú a víkendovú prácu. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike tým reagoval na vyjadrenia pekárov, ktorí varujú, že vyššie príplatky by mohli zdražiť pečivo.
“Máme dva mesiace rokovaní pred sebou a som pripravený na kompromisy tam, kde je to nevyhnutné. Nikto nechce týmito opatreniami ohrozovať konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky,” povedal Fico. Princípu sa však vzdať nemieni. Dodal, že ľudia na Slovensku musia dostávať vyššie mzdy. “Našou úlohou v roku 2018 je tlačiť na mzdy. A to sa nám darí,” vyhlásil.
Ocenil, že v Bruseli sa už hovorí o sociálnej únii, ako aj schválení slovenského štátneho rozpočtu. Zopakoval, že je stabilný a spĺňa požiadavky Únie. Poukázal na hospodársky rast a zdôrazňuje, že ak sa krajine darí, ľuďom bude môcť dať vláda viac.
Fico sa dotkol aj otázky brexitu. Zopakoval, že práva Slovákov vo Veľkej Británii zostanú zachované, akoby Británia zostala v EÚ. Hovoril aj o kvótach na rozdelenie utečencov. Trvá na tom, že sú mŕtve.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)